Author Topic: Bilgisayarda hızlı nasıl yazarım?  (Read 706 times)

admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Bilgisayarda hızlı nasıl yazarım?
« on: August 01, 2019, 07:19:59 PM »
Bilgisayarda hızlı nasıl yazarım?

Bilgisayarda yeterince hızlı yazı yazıp yazmadığınızı ölçmek için Klavye hız testi uygulanır. Klavye hız testinde size karışık halde sunulan 300 kelimeyi 1 dakika içinde yazmanız istenir. Yazarken noktalama işaretleri koymanız istenmez. Yazı sadece harflere yöneliktir. Klavye hız testinden elde ettiğiniz sonuçlara göre bilgisayarda yazı yazma hızınız tespit edilir. Elde ettiğiniz sonuç eğer 20-30 arasıysa düşük, 30 ile 50 arasıysa orta, 50 ve üstü ise iyi derecede olduğunuz anlamına gelir. Yani bir dakikada 50 kelime üstü yazıyorsanız klavyede hızlısınız demektir.

Klavyede hızımı nasıl arttırırım diyorsanız hemen bu sorunuzu cevaplayalım. Klavye hızınızı 10 parmak eğitim videolarını izleyerek burada anlatılanları uygulayarak klavye hızınızı arttırabilirsiniz. Ben F klavye kullanan birisiyim acaba ben de bu videoları izlesem benim de klavye yazı yazma hızım artar mı diyorsanız hiç fark etmez program hem F hem de Q klavyeler için ortak olarak hazırlanmıştır. On parmak eğitim videolarını Onparmak.org internet adresimizden izleyebilirsiniz. Sitemizde bütün hizmetler ücretsiz olup sizlere daha iyi hizmet vermek için sitemiz her gün güncellenmekte ve yenilenmektedir. Sitemizde klavye hız testi yapıp 10 parmak eğitim videosu izlemek için hemen sitemize giriş yapın. Klavyede hızlı yazı yazma tekniklerini öğrenerek hem zamandan hem de emekten tasarruf edin. Hepinizi web sitemizde on parmak eğitimine bekliyoruz.